česky deutch polski
Chopper bar Luhacovice
úvod ubytování okolí rezervace kontakt

Okolí penzionu

Městečko Buchlovice

Městečku Buchlovice leží na bývalé jantarové stezce, která spojovala Balt a Středozemní moře, a pomáhala tak utvářet historii a budoucnost Evropy.

V okolí této stezky se nachází velké množství historických památek a přírodních zajímavostí.

Buchlovice jsou jedním z významných bodů pro seznámení se s těmito památkami.

Zámek Buchlovice

Přímo v Buchlovicích se nachází barokní zámek postaven ve stylu italské vily na sklonku 17.století zámek je obklopen francouzskou zahradou, která přechází v anglický park

V novodobých dějinách parku zde bylo umístěno šlechtitelské centrum fuchsií, které patří k největším centrům svého druhu v Evropě.

Ve sklepení zámku se nachází galerie vína, jež nabízí špičková vína z moravské oblasti, která dosáhla mnohých ocenění na světových výstavách (Francie, Maďarsko, JAR).

Zámecký areál je také centrem mnoha kulturních programů, jakými jsou např. koncerty vážné i populární hudby, výstavy, folklorní slavnosti.

Hrad Buchlov

Nad městečkem Buchlovice se tyčí gotický hrad Buchlov, tvořící spolu s kaplí sv.Barbory na protějším kopci typické panorama zdejšího regionu. Tento královský hrad nebyl ve své historii nikdy dobyt, a proto i v současnosti můžete spatřit velmi zachovalé hradní interiéry a exteriéry.

 

 

Basilika Velehrad

7 kilometrů od Buchlovic se nachází barokní bazilika Velehrad se svými podzemními kryptami Velehrad je považován za centrum evropského křesťanství, zvláště pro střední a východní Evropu, jelikož zde bylo velkomoravské sídlo sv.Cyrila a Metoděje, autorů písem hlaholice a kyriliky, které daly základ dnešní azbuce.

 

 

Archeoskanzen Modrá

V těsné blízkosti velehradského kláštera se nalézá rekonstruované velkomoravské hradiště Archeoskanzen Modrá V tomto archeoskanzenu jsou k vidění nejen stavby a dílny dokazující vyspělost této kultury, ale probíhají zde také ukázky středověkých řemesel a zvyků

@ webdesign by MYLEE Design (c) 2013